Przykłady użycia

reklama

Projekt mieszkania

Od tego wziął się pomysł na stworzenie tego narzędzia :) Mieliśmy projekt mieszkania, na którym nie było napisanej skali. Była jedynie narysowana podziałka liniowa. Aby móc zacząć planowanie jak mieszkanie ma być wykończone, musieliśmy poznać w pierwszej kolejności w jakiej skali wykonany jest projekt. Z linijką w ręce i naszemu narzędziu poznanie w jakiej skali jest projekt jest bardzo proste. A gdy znamy już skalę można łatwo pozamieniać rzeczywiste wymiary i spróbować umieścić je na projekcie.

Modelarstwo

Jeśli budujemy model statku, samolotu czy innej rzeczy, możemy posłużyć się naszym kalkulatorem, aby poznać wymiary w skali. Znając skalę i rzeczywisty rozmiar szybko poznamy jaką długość powinna mieć kolejna część. Co ważniejsze, możemy podawać wymiary np w metrach a odczytywać je w milimetrach.

Odległość na mapie

To chyba najprostszy przykład jaki może przyjść do głowy. Mamy mapę z podaną skalą i chcemy wiedzieć jaka jest odległość z punktu A do punktu B. Mierzymy, wpisujemy dane w odpowiednie pola i w ułamku sekundy poznajemy wynik.